Autorizovaná osoba

 

Zákon č. 179/2006 Sb., o ověřování a uzávání výsledků dalšího vzdělávání, upravuje systém dalšího vzdělávání vč. vymezení tzv. autorizaci. Autorizace představuje oprávnění fyzické či právnické osoby ověřovat způsobem vymezeným v příslušném hodnotícím standardu dosažení odborné způsobilosti fyzické osoby vymezené v příslušném kvalifikačním standardu profesní kvalifikace, pro kterou bylo oprávnění uděleno. 

Autorizované osoby jsou fyzické nebo právnické osoby, kterým bylo autorizujícím orgánem (zpravidla příslušným ministerstvem) přiznáno právo organizovat a provádět zkoušky z příslušné profesní kvalifikace a vydávat o tom zákonem stanovená osvědčení.

Naše společnost získala autorizaci a stala se tak autorizovanou osobou pro tyto profesní kvalifikace:

Získání profesní kvalifikace se potvrzuje v systému dalšího vzdělávání tzv. osvědčením o získání profesní kvalifikace, které je autorizovaná osoba oprávněna uchazeči po úspěšném složení zkoušky vydat. Tento dokument je veřejnou listinou, stejně jako např. maturitní vysvědčení či výuční list.

 

osvedceni

KOMORA s.r.o.

    • Višňová 666
    • 434 01 Most

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.info (zavináč) komoracert.czwww.komoracert.cz